Sport Eden Beroun

Klubový web na

Spoluhráči.cz klub Sport Eden Beroun dokumenty a články 8. turnaj, 23. 1. 2011, Radlice

Sport Eden Beroun – článek 8. turnaj, 23. 1. 2011, Radlice

profilové foto Lukáš Randa
Lukáš Randa

8. turnaj, 23. 1. 2011, Radlice

Vytvořeno:24. 1. 2011, 12:12   (upraveno 24. 1. 2011, 12:13)
Autor:Lukáš Randa
Anotace:

Nedělní odpoledne 23. 1. 2011opět patřilo divácky atraktivní 6. lize, v níž exceluje i náš zelený tým, a pouze skutečnost, že se hrálo v hale v Radlicích, která je známa nedostatečným zázemím pro přenosové vozy České televize, zabránila přímému přenosu na ČT4 Sport.

Dorazili jsme citelně oslabeni o Ríšu (hostování na Slovensku) a hlavně o dva čerstvé otce v lihu Rambiho a Olšiho. Prvním soupeřem nám bylo Tago Mago B, které nám v první polovině sezony uštědřilo těsnou porážku a ani teď jsme v okleštěné sestavě a navíc opět na 3 obránce nečekali zázraky. Mnohé napovědělo hned první střídání, kdy jsme se pokusili o 5 nahrávek, z toho počet těch z kategorie přesných se rovnal nule :-) Postupem času ale došlo ke zlepšení a už ve 4. minutě otevřel skóre Chlapeček po přesné přihrávce od Sajmona – 1:0. O čtyři minuty později Sajmon předložil Chlapečkovi nahrávku před prázdnou bránu a dvoubrankové vedení nás uklidnilo. Vypracovali jsme si ještě řadu šancí, ale často jsme ani z brankoviště nedokázali dostat míček za čáru, první třetina tedy skončila za stavu 2:0. Hned na začátku druhé třetiny prostřelil po Šmatliho křižné přihrávce brankáře Karel a zdálo se, že zápas máme ve své moci. To bychom ale nebyli my, abychom v rozmezí jedné minuty dvakrát za sebou z dálky neinkasovali a nepustili soupeře na dostřel – 3:2. Naštěstí máme na levém křídle hudlického snipera Kubu Humla, který během necelých dvou minut zaznamenal čistý hattrick, když hlavně třetí gól do prázdné brány pobavil nahrávajícího Chlapečka tak, že se bezostyšně všem vysmál :-) Druhá třetina tedy skončila za stavu 6:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. První půlka třetí třetiny se hrála nahoru dolů s množstvím šancí a nepřesností, ale bez branek. Tago Mago se ještě přiblížilo v polovině třetiny, kdy snížilo na 6:3, ale hned minutu nato Tlásky na půlce rozehrál trestný úder a moje nahození do mlýnice před brankou se zastavilo až v síti – 7:3.  V posledních třech minutách zápasu už se moc nebránilo, a tak padly ještě 4 góly, po dvou na každé straně, když na straně naší zakončil Sajmon hezkou Šmatliho akci přes půl hřiště a náš poslední gól a svůj čtvrtý v zápase zaznamenal Kuba Huml. Svoji lakotu projevil v posledních vteřinách zápasu Tlásky, když nechtěl platit panáky za 10. gól a z metru sám před brankou raději pálil golfem dva metry nad :) Konečný výsledek tedy 9:5.

Na druhý zápas jsme čekali přes dvě hodiny, a kdyby Tůča nepřišel, že už za pár minut fakt hrajeme, možná bychom v hospodě u hokeje seděli ještě teď. Nenechali jsme se vyvézt z rovnováhy  ani půlhodinovou rozcvičkou Příbrami, probíhající přímo za okny hospody, a jen jsme doufali, že nás nejmladší a nejběhavější tým soutěže uvnitř s párkem nevidí :) Navzdory vzájemné délce rozcvičky v poměru minut cca 30:3 jsme už ve 4. minutě vedli 2:0 :-) Oba góly obstaral nahrávající Kuba Huml a střílející Sajmon. Po druhém gólu si Příbram vyžádala time-out, ale ani to jí nepomohlo. Narozdíl od prvního zápasu jsme zodpovědně bránili a díky naší tvrdé a poziční hře byl vířivý pohyb příbramských útočníků dost neúčelný.  Snížení však přišlo hned v jedenácté vteřině druhé třetiny, když do našeho pásma hned po buly vtrhla celá příbramská lajna a střela z úhlu od pravého mantinelu zapadla pod horní tyčku Bohoušovy branky – 2:1. V šesté minutě druhé třetiny jsme ale dostali jedinou přesilovku víkendu, kterou jsme však sehráli dobře a v její druhé polovině našel Chlapeček zpoza brány bezchybně Kubu Humla, který nedal brankáři šanci – 3:1. Až do konce druhé třetiny bylo množství šancí na obou stranách, ale bez gólového efektu, když zejména Bohouš v naší brance nás několikrát po závaru podržel. Ve třetí třetině změnila Příbram taktiku a jeden útočník zůstával prakticky neustále vytažený až u naší branky a při zakládání útoku se k němu přidal i druhý útočník a neustále měnili místa. I s tím si ale naše obrana poradila a naše branka tak, i díky Bohoušovi, dlouho odolávala. To platilo až do času 7:30, kdy jsme se s Tláskym sešli oba za brankou, příbramský kapitán se dostal před bránu a bekendem zavěsil – 3:2. Dostávali jsme se stále pod větší tlak, ale tři minuty před koncem udeřil veledůležitým gólem Tůča, když se jeho švih z levé strany zastavil až v bráně. Příbram pak už nebyla schopná cokoliv vymyslet a výsledek 4:2 jsme v klidu ubránili. Za zmínku stojí snad jen přátelský rozhovor mezi příbramským kapitánem a Chlapečkem a následně Karlem, když se ukázalo, že Příbram je přece jen hornické město :-)

Tento turnaj nám tedy i navzdory oslabené sestavě nečekaně vyšel, a to hlavně zásluhou našeho prvního útoku ve složení Kuba Huml – Sajmon – Chlapeček, kteří sami zařídili 10 ze 13 nedělních gólů. Zajímavé je i to, že jsme poprvé odehráli hrací den bez vyloučení, což je v letošních poměrech až neuvěřitelné :-) Výhry nás posunuly na 3. místo, 4 body za postupové druhé místo, do konce sezony zbývá 5 zápasů.

Sestava:

M. Černý (1. zápas), B. Huml (2. zápas)  – Šmatlák, Randa, Tláskal – Šimon, Leipert,  J. Huml, Mertl, Tuček, Sofroňk.

Výsledky:

Sport Eden Beroun – FBC Tago Mago B   9:5  (2:0, 4:2, 3:3)

Branky: J. Huml 4 (Šimon, -, Leipert, -), Leipert 2 (2x Šimon), Mertl (Šmatlák), Randa (Tláskal), Šimon (Šmatlák)

Vyloučení: -

Sport Eden Beroun – FBC Žraloci Příbram   4:2  (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: Šimon 2 (2x J. Huml), J. Huml (Leipert), Tuček (Mertl)

Bodování:

Z         G         A         B         TM

Lukáš Leipert               Ú         15        17        14        31        10

Jan Šimon                   Ú         15        20        10         30        0

Jakub Huml                 Ú         15        19        9          28        0

Jan Rambousek           Ú          9         5          14        19        0

Richard Černý              Ú          8         11        3          14        2

Karel Mertl                  Ú         13          7          2          9         4

Marek Tláskal             O           9          1          6          7         2

Daniel Tuček              Ú          14          2          5          7         4

Lukáš Randa              O          13          3          3          6         7

David Šmatlák           O           13          1          4          5         2

Jan Sofroňk                Ú          13          2          2          4         2

Martin Olšiak             O           11          1          0          1         8

Zdeněk Medřický       O             2           0          1          1         0

Lukáš Hlávka             O            2           0          0          0         0

Michal Škadra            O             2           0          0          0         0

Brankáři:                                        Z              G            průměr         v-r-p