Spoluhráči.cz klub FC Sporting Mladá Boleslav O klubu

FC Sporting Mladá Boleslav – O klubu

Historie Sportingu sahá až do roku 2000, kdy byl klub založen ještě pod názvem Tým Hvězd Botafogo. Tým tvořili chlapci okolo 12 let, kteří hráli proti vrstevníkům zápasy systémem 4+brankář na travnatých plochách v Mladé Boleslavi.

V roce 2004 se mění název týmu na FC Sporting Mladá Boleslav. V roce 2005 absolvujeme náš první turnaj, který pořádá Fanklub FK Mladá Boleslav. Na turnaji patříme k nejmladším týmům a v turnaji vítězíme. V létě na turnaji v Zelenecké Lhotě jsme obsadili 2. místo. V zaří roku 2005 hrajeme na turnaji Malibu cup, kde však doplácíme na naši nezkušenost a ocitáme se na 6. místě.

V roce 2006 jsme se dostali dokonce na Mistrovství České republiky v malé kopané, které se konalo v Jihlavě. Na zářijovém Malibu Cupu jsme skončili na krásném 3. místě.

V roce 2007 vítězíme opět na Fanklub Cupu, dále vítězíme v prvním ročníku Kanec Cupu. Druzí jsme skončili na Malibu Cupu. Třetí místo si připisujeme na turnaji v Mukařově, kde jsme obstáli v konkurenci 15 týmů. Na turnaji v Dolním Bousově jsme obsadili 4. místo.

Rok 2008 se zdá být ve Sportingu zlomový. Připisujeme si třetí vítězství ze 4. ročníků na Fanklub Cupu. Ze 4 ročníků Fanklub cupu nás žádný tým ještě neporazil. Na květnovém Malibu Cupu končíme ve velké konkurenci futsalových týmů na 2. místě. Podařila se nám obhajoba loňského vítězství na Kanec Cupu. O posledním víkendu v červnu jsme se znovu zúčastnili Mistrovství České republiky v malé kopané v Pardubicích, ale výraznější úspěch jsme nezaznamenali. O týden později jsme se však radovali ze zisku 2. místa na Celtic Cupu v Dolním Bousově. Na turnaji v Holicích u Pardubic jsme svoji premiérovou účast přetavili v premiérové vítězství. Ve Vánočním turnaji v Bělé pod Bezdězem jsme skončili v konkurenci dobrých futsalových mužstev na 4. místě.

Tento rok také přihlašujeme IV. třídu ve velkém fotbale. Od sezony 2008/09 hrajeme nejnižší soutěž Mladoboleslavska a v B skupině IV.třídy jsme na 5. místě.

V roce 2009 jsme už dokázali získat dvě trofeje. Už počtvrté se nám podařilo vyhrát Fanklub cup a to bez ztráty bodu. V halovém turnaji Finestra Cup jsme obsadili 2. místo.

Naším cílem je pomocí perspektivních mladých hráčů vybudovat kvalitní mančaft, který se zapíše do podvědomí fotbalové i široké veřejnosti svou činností. Chceme předvádět atraktivní a útočný fotbal, který se bude divákům líbit. Dále však budeme jezdit na turnaje v malé kopané na Mladoboleslavsku i mimo náš okres.