Spoluhráči.cz klub HC Junior Mělník 98/99 dokumenty a články 07. kolo HC EATON Pardubice - HC Benátky nad Jizerou/Mělník 16.10.2010

HC Junior Mělník 98/99 – článek 07. kolo HC EATON Pardubice - HC Benátky nad Jizerou/Mělník 16.10.2010

profilové foto Viktor Šebík
Viktor Šebík

07. kolo HC EATON Pardubice - HC Benátky nad Jizerou/Mělník 16.10.2010

Vytvořeno:28. 10. 2010, 21:09   (upraveno 10. 11. 2010, 23:09)
Autor:Viktor Šebík

V sobotu 16.10. odehráli hráči 6. třídy HC Benátky nad Jizerou/HC Mělník další utkání Ligy žáků, tentokrát na ledě jednoho z nejsilnějších soupeřů – pardubického Eatonu. Začátek zápasu přinesl výborný hokej s šancemi na obou koncích kluziště. Hosté z Benátek/Mělníka vůbec nevypadali odevzdaně a svojí roli papírově slabšího soupeře odmítali přijmout. Domácí propadali v obraně, jejich útoky navíc často končily na holích či chráničích hostů. Z několika šancí, které si hostující středočeši vytvořili, ale žádný gól nepadl a tak bylo naplněno pověstné nedáš-dostaneš. Krátce po polovině první třetiny skončila za zády Procházky nenápadná střela domácího hráče z vhazovacího kruhu, o necelou minutu později se pak do stejné branky nešťastně odrazil kotouč od brusle bránícího Krejsy a domácí, zcela nezaslouženě vedli 2:0. V závěru třetiny navýšil Pardubice dalším šťastným gólem vedení na 3:0. Hosté z Benátek/Mělníka ale nesložili zbraně a pokračovali ve svém nadprůměrném výkonu i n a začátku druhé třetiny, odměnou jim bylo ale pouze snížení z hole Cicvárka, v závěru třetiny šli pardubičtí opět do vedení o tři branky. Třetí třetina přinesla podobný obraz hry jako první dvě – hráči Benátek/Mělníka byli aktivnější, vytvářeli si tlak i šance, ale více gólů vstřelili domácí. Ještě osm minut před koncem drželi hosté nadějný výsledek 3:5, ale definitivní rozhodnutí přinesla 53. minuta – po velké šanci před pardubickou brankou varazili domácí do protiútoku, který přinesl další poměrně šťastnou branku na 6.3. Hosté ani potom nepolevili v aktivitě v útoku, v obraně se snažili i velmi obětavými zákroky zastavit akce pardubických hráčů. V 54. minutě pak zmizel puk na dlouhou dobu rozhodčím v brankovišti hostí, aby nakonec celou situaci posoudili jako zalehnutí puku a odpískali samostatný nájezd. Jeho proměněním daly Pardubice výsledku konečnou podobu 7:3.

Benátky/Mělník odehrály výborné utkání s naprosto neodpovídajícím výsledkem. Rozdílem bylo určitě proměňování šancí, kdy domácí vytěžili z minima maximum, zatímco hosté neproměnili i velké šance. K tomu se na stranu domácích přidalo i to pověstné sportovní štěstí, hostům naopak ukázalo svojí odvrácenou tvář jako například při šanci Šebíkové, kdy se puk po odrazu od tyčky pardubické branky klouzal polovinou objemu po brankové čáře, odkud jej potom odpálil jeden z obránců do bezpečí.

Eaton Pardubice – HC Benátky n.Jiz./Mělník 7:3 (3:0, 1:1, 3:2). Branky: Cicvárek, Mocek, Mráz, vyloučení 6:3, využití 0:0, střely na branku 28:31, diváci: 50+