Spoluhráči.cz klub HC Junior Mělník 98/99 dokumenty a články 08. kolo HC Benátky nad Jizerou/Mělník - HC Bílí tygři Liberec 23.10.2010

HC Junior Mělník 98/99 – článek 08. kolo HC Benátky nad Jizerou/Mělník - HC Bílí tygři Liberec 23.10.2010

profilové foto Viktor Šebík
Viktor Šebík

08. kolo HC Benátky nad Jizerou/Mělník - HC Bílí tygři Liberec 23.10.2010

Vytvořeno:28. 10. 2010, 21:11   (upraveno 10. 11. 2010, 23:00)
Autor:Viktor Šebík

V sobotu 23.10.2010 nastoupili hráči Benátek/Mělníka na domácím ledě proti hostům z Liberce s jasným odhodláním konečně zúročit poměrně dobrý herní projev poslední doby a po třech utkáních opět bodovat.

První třetina utkání ale přinesla poměrně opatrnou hru ze strany obou týmů, nikdo nechtěl udělat chybu. Ani jeden z brankářů tak nemusel řešit vyloženou šanci a po dvaceti minutách tak bylo skóre 0:0.

Do druhé třetiny vlétli domácí s mnohem větší chutí. Po závaru u branky hostí ve 23. minutě střílel od modré Valda, brankář Liberce puk pouze vyrazil před sebe a Škarohlíd neměl velký problém vsítit vedoucí branku Benátek/Mělníka. V polovině utkání zvýšili v přesilové hře po téměř identické situaci domácí již na 2:0, od modré tentokrát střílel Gebell a nikým nekrytý Bouřil šikovně prostrčil puk pod brankařovým betonem do liberecké branky. Převahu, kterou néjlepe  vyjadřuje poměr střel ve třetině 14:3, se domácím nepodařilo vyjádřit dalšími brankami a tak přišel trest. Ještě před přestávkou se podařilo libereckým vsítit kontaktní branku z ojedinělého útoku, když v domácí brance prostřelili vychladlého Procházku.

Na začátku třetí třetiny zvýšil na 3:1 pro domácí v přesilové hře jeden z nejlepších hráčů domácích – Kaňkovský, když v kleče dokázal vybojovat kotouč a ještě s ním protihráči odjet až před branku a prostřelit hostujícího brankáře. I nadále byli hráči Benátek/Mělníka aktivnější, ze své převahy ale do konce utkání další branky nevytěžili. Velmi blízko k tomu měl opět Kaňkovský, když v dobré situaci trefil pouze tyč tygří klece. Ani hráčům Liberce se již nepodařilo utkání zdramatizovat a body tak zasluženě zůstávají domácím.

HC Benátky nad Jizerou/Mělník – HC Bílí tygři Liberec  3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Branky: Škarohlíd, Bouřil, Kaňkovský. Vyloučení 6:6, využití 2:0. Střely na branku: 33:14. Nejlepší hráči: Škarohlíd – Bálik.