Spoluhráči.cz klub HC Junior Mělník 98/99 dokumenty a články HC GEUS OKNA Kladno - HC Junior Mělník 3:3, 21.2.2009

HC Junior Mělník 98/99 – článek HC GEUS OKNA Kladno - HC Junior Mělník 3:3, 21.2.2009

profilové foto Viktor Šebík
Viktor Šebík

HC GEUS OKNA Kladno - HC Junior Mělník 3:3, 21.2.2009

Vytvořeno:21. 2. 2009, 22:50   (upraveno 28. 10. 2010, 20:50)
Autor:Viktor Šebík
Anotace:

Mělnický HC Junior nastoupil k zápasu o třetí místo v Krajském přeboru přípravek 4.tříd v sestavě notně poznamenané nemocemi. Proti soupeři, který měl k dispozici kompletní tři pětky a náhradního brankáře nastoupili mělničtí s jedním brankářem, čtyřmi obránci a sedmi útočníky. Utkání bylo od začátku vyrovnané, a oba týmy předváděly zodpovědnou obranu. V začátku první třetiny se tak paradoxně diváci nejvíce pobavili nikoliv vstřelenými brankami, ale dvěma pády jednoho z rozhodčích. V polovině první třetiny se vedení 1:0 ujali domácí, kteří dokázali vytěžit branku ze svého tlaku v útočné třetině a hosté, i když měli několikrát puk na svých hokejkách, nedokázali přenést hru od svého brankáře. Po několika minutách Mělník vyrovnal - jmenovitě Bára Šebíková, která zapomenutá domácí obranou u zadní tyče, měla dostatek času na zpracování přihrávky a střelu do odkryté klece - 1:1. Domácí se snažili hodně bruslit, vynutili si tlak i přesilové hry, důsledná obrana však stále držela naděje hostů z Mělníka. Přibližně v polovině zápasu se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, které zvládli na jedničku - 2:1. Patnáctiminutová přestávka na úpravu ledu po druhé třetině zřejmě prospěla víc mělnickým, protože na začátku poslední třetiny začali lépe bruslit a dostávali se do šancí. Bohužel však uhodilo na druhé straně - z nenápadného útoku Kladna padl gól z kategorie nešťastných. Puk nahozený od mantinelu zpoza branky proklouzl skulinou mezi brankovou konstrukcí a gólmanem Mělníka a odrazil se od jeho ramene za brankovou čáru - 3:1 pro domácí. Hosté se i nadále snažili a i přes docházející síly byli vyrovnaným soupeřem. V závěru přesilovky domácího týmu se nadechl k sólu Kaňkovský, protáhl se mezi obránci a pěkným blafákem snížil na 3:2. Minutu a půl před koncem, ve chvíli kdy si domácí již začínali být jisti vítězstvím za tři body přišla velká chvíle Báry Šebíkové. Na vrcholu vhazovacího kruhu ve vlastní obranné třetině se zmocnila kotouče, protáhla se kolem obránce domácích a svůj únik ve stylu Petra Kumstáta dotáhla do vyrovnávací střely k levé tyči domací branky. Její průnik byl tak dravý, že v té brance vzápětí skončila i sama s domácím brankářem a dojíždějícím obráncem - 3:3. Po zbytek hracího času hosté již remízu uhájili a domů se vrátili se zaslouženým bodem za remízu.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Junior Mělník 3:3 (1:1, 1:0, 1:2)

Branky: Šebíková 2, Kaňkovský