Spoluhráči.cz klub HC Junior Mělník 98/99 dokumenty a články HC Junior Mělník - HC GEUS OKNA Kladno 9:6

HC Junior Mělník 98/99 – článek HC Junior Mělník - HC GEUS OKNA Kladno 9:6

profilové foto Viktor Šebík
Viktor Šebík

HC Junior Mělník - HC GEUS OKNA Kladno 9:6

Vytvořeno:14. 12. 2008, 20:36   (upraveno 28. 10. 2010, 20:50)
Autor:Viktor Šebík

14.12.2008

K dnešnímu zápasu přijeli do Mělníka hráči HC GEUS OKNA Kladno, kteří v obou předchozích zápasech nad Mělníkem zvítězili. Domácí tedy nastupovali do zápasu s očekáváním, podaří-li se jim konečně silného soupeře porazit. První střelecký zápis v utkání bohatém na branky zaznamenal již ve druhé minutě Valda, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před kladenskou brankou, kam předtím zatáhl puk Kaňkovský. Na 2:0 zvýšil po chvíli opět Valda, který vyjel s pukem od vlastní branky, na půlce si narazil s Nedorostem a střelou přes obránce zaskočil hostujícího brankáře. Skvělý nástup do utkání potvrdil Krejsa opakovanou střelou z prostoru mezi kruhy - 3:0. Po této brance domácí přestali kombinovat, snažili se prosazovat individuálně,a tím dali hostům šanci vrátit se do utkání. Nejprve ztratili domácí hráči puk při rozehrávce v rohu kluziště a střelou z kruhu přes clonícího hráče Kladno snížilo na 1:3. Po chvilce pak domácí ztratili puk tentokrát v útočném pásmu, hosté šli do brejku - 2:3. Po hrubé chybě domácího obránce, který se snažil prokličkovat přes napadajícího útočníka, se hosté opět dostali do brejku a nedali domácímu gólmanovi šanci - 3:3. Hned při prvním střídání ve druhé třetině se z vlastní modré prosadil až do gólového zakončení hostující hráč - 3:4. Vyrovnání se domácí dočkali po krátké chvíli, kdy za soupeřovu branku zatáhl puk Škarohlíd, naslepo přihrál před brankoviště, kde se ho ujal Kvíz a prostřelil kladenského brankáře. Na 5:4 zvýšili domácí v přesilovce, po hrubé chybě při rozestavení hostujících hráčů na vhazování - Kvíz vyhrál vhazování, z otočky našel Krejsu, který zůstal mezi kruhy úplně sám a jeho úloha byla poměrně snadná. Na 6:4 pro Mělník zvýšil Nedorost, který vystihl na modré rozehrávku hostů a z vhazovacího kruhu trefil přesně - od tyče do branky. Gólový účet druhé třetiny uzavřeli hosté, kteří využili chyby v rozehrávce domácích ve středním pásmu a z levého křídla a střele z velkého úhlu vstřelili kontaktní gól na 6:5. Stejně jako ve druhé třetině, i po druhé přestávce dokázali v prvním střídání vstřelit hosté gól, když využili zmatku okolo branky domácích. Po půlminutě hry se ale za vlastní brankou ujal puku domácí Mráz a své sólo přes celé kluziště a čtyři protihráče zakončil přesnou střelou nad lapačku - 7:6. Těsně po polovině závěrečné třetiny promarnil šanci na hattrick Krejsa, který při trestném střílení v rozhodující chvíli podklouzl a nedokázal zakončit dle svých představ. Jistotu na hole domácích dodal svojí druhou brankou v zápase Mráz, který podobně jako v předchozím případě ujel na vlastní modré a jeho puk se zastavil až v síti hostující branky - 8:6. Hattricku se domácí Krejsa dočkal 3 minuty před koncem utkání po chytré nahrávce Obsta. Ten nejprve sám zastavil rychlý útok soupeře, vybojoval puk a prostrčil jej na červenou rozjetému Krejsovi. Toho nedokázal staticky bránící kladenský obránce zastavit a střela vedle vyrážečky uzavřela stav utkání na 9:6. Utkání velmi dobré úrovně, bohaté na góly, přineslo zcela zasloužené vítězství domácím hráčům. Hosté byli možná technicky lépe vybavení, hráči Mělníka ale projevili obrovské nadšení, vůli a bojovnost, pomocí kterých dovedli utkání do vítězného konce.

HC Junior Mělník - HC GEUS OKNA Kladno 9:6

Branky domácích: Krejsa 3, Mráz 2, Valda 2, Kvíz, Nedorost