Spoluhráči.cz klub JUDO VYHLÍDKA ÚSTÍ NAD LABEM dokumenty a články MEDAILOVÁ ŽEŇ ÚSTECKÝCH JUDISTŮ

JUDO VYHLÍDKA ÚSTÍ NAD LABEM – článek MEDAILOVÁ ŽEŇ ÚSTECKÝCH JUDISTŮ

profilové foto Miroslav Müller
Miroslav Müller

MEDAILOVÁ ŽEŇ ÚSTECKÝCH JUDISTŮ

Vytvořeno:16. 12. 2007, 14:46
Autor:Miroslav Müller
V sobotu se konal v Chomutově vánoční turnaj v judu.
Do sportovní haly se sjelo 12 družstev mladých judistů a judistek. Slavie Vyhlídka Ústí nad Labem poslala jedenáctku judistů, kteří vybojovali toto umístění: V koťatech kralovala děvčata, v hmotnosti 19,5 – 20kg vyhrála Kateřina Kaulfusová, která i přes jednu porážku vyhrála celou hmotnost. Ostatní soupeřky porazila na ipon a zvítězila celkově na body. Další první místo vybojovala Věrka Zemanová v hmotnosti 25,5 – 26kg, která podala vynikající výkon a porazila všechny své soupeře na ipon. Nejlehčí a nejmladší Tomáš Kaulfus v hmotnosti 17,5 – 19kg vyhrál 3 utkání na ipon a až ve finále podlehl domácímu Šujanovi. Ve stejné hmotnosti ještě Kubík Brož, pro kterého to byly první závody, obsadil čtvrté místo. Šárka Bucharová obsadila 3 místo v hmotnosti 16 – 17kg. V hmotnosti 23 – 23,5kg Martin Vanžura vyhrál 3 místo a přidal do své sbírky další cennou medaili. Další 3 místo obsadil v hmotnosti 30,5 – 32 kg Václav Brož. V mláďatech si nejlépe vedl Jirka Plzák v hmotnosti 28 – 30kg a prohrál jen ve finále s Pomahačem . Veronika Bucharová obsadila 3 místo v hmotnosti 33 – 36,5kg a další bronzovou medaili získal Marek Moravčík v hmotnosti do 55kg. Jediná mladší žákyně Nikola Vápeníková ve své hmotnosti do 36kg neměla soupeřku a tak přešla do 40kg, kde vybojovala pěkné 3. místo. V přestávce proběhly dovednostní soutěže všech 12 zúčastněných oddílů. Čtyřčlenné družstvo Slavie Vyhlídka Ústí nad Labem se dostalo až do tříčlenného finále, kde nestačilo na první Nový Bor a druhé Litokan Litoměřice. Třetí místo vybojovala tato sestava ústeckých judistů : Kaulfusová Kačka, Zemanová Věrka, Martin Vanžura a Jirka Plzák. O ovocný dort, který vyhráli se podělili  všichni judisté z Ústí n/L . Letošní poslední trénink spojený s oddílovým vánočním turnajem se bude konat ve středu 19.12.2007 v tělocvičně 32. ZŠ na Vyhlídce.