Spoluhráči.cz klub JUDO VYHLÍDKA ÚSTÍ NAD LABEM dokumenty a články Veteráni 2008

Autor:Miroslav Müller
Přílohy:

fotogalerie Veteráni

Tři tituly přivezli judisté Vyhlídky Ústí n/L z MČR veteránů

V sobotu 13.9.2008 se v Teplicích na Stínadlech v nové sportovní hale uskutečnilo mezinárodní mistrovství české republiky veteránů. Mezi stovkou startujících startovala i desítka judistů z oddílu juda Vyhlídka Ústí nad Labem při 32.ZŠ  a podala vynikající výkony. Omluven byl jen nejstarší judista mezi veterány šestasedmdesátiletý Václav Hölzl, který se v závěrečné přípravě zranil a nemohl do bojů zasáhnout. Jediná žena mezi chlapy (pány) Anička Šimonová jela už po třetí obhajovat mistrovský titul a i když měla dvě Němky ve skupině, tak si poradila a po třetí obhájila mistrovský titul v F3 o hmotnosti do 70kg. Tato obhajoba byla nejtěžší, řekla po utkání unavená, ale šťastná trojnásobná mistryně Anička Šimonová.Další titul přidal v M1 v hmotnosti do 90kg  Zdeněk Kaulfus, který měl na veteránech premiéru. V M3 vybojoval titul v hmotnosti +100kg Rudolf Myšák. Druhá místa získali pro Ústecký klub Vyhlídka v M2 Julius Teuscher v +100kg a do 100kg Jan Zázvorka v M4, který předváděl krásné judo. Na třetích místech skončili debutant Jiří Koudelka v M1 v hmotnosti do 81kg, kde podal vynikající výkon, v M4 do 90kg František Kos a v +100kg také M4 Miroslav Müller. Jen na dva naše veterány judisty zbyli medaile bramborové, tedy čtvrté místo obsadil Pavel Kříž v M4 do 90kg a v M5 do 73kg nejstarší člen výběru Jindřich Norek. Všichni většinou trenéři oddílu podali výborný výkon a i výsledek to ukazuje. Jen škoda, že nebyla vyhlášena družstva, která by určitě Vyhlídka Ústí vyhrála jako v loňském roce v Praze ve Vršovicích.