Spoluhráči.cz klub TJ Slovan Černovír - mladší dorost 2008/09 dokumenty a články Čerňas - Kostelec

Autor:Radek Palaščák
Anotace:Článeček o dvou zbytečně ztracených bodech...

Černovír – Kostelec

3:3 (2:1)

Diváci na stadionu u Moravy by se nemohli divit, kdyby už po čtvrthodině hry domácí tým prohrával i více než jednogólovým rozdílem. Hosté z Kostelce totiž do zápasu dokázali vstoupit mnohem aktivněji a jen díky dvěma skvělým zákrokům Sedláře v domácí brance nešli do vedení. 0:1 to však přece jen bylo v 18. minutě, kdy se po levém křídle okolo Špičky po několikáté prohnal hostující útočník, nikým neobtěžován se pohodlně dostal před branku Slovanu a umístěnou střelou udal ráz zápasu. Domácí museli dotahovat. Naštěstí na povedenou akci nemuseli čekat dlouho. O pět minut později totiž Špička napravil svá předchozí zaváhání, ideálně vysunul Pulkerta, ten „pod sebou“ našel nabíhajícího Duroně, který se „z jedné“ také nemýlil. Domácí vstřelená branka nabudila ještě více než ta inkasovaná a byli to oni, kdo dále diktoval tempo utkání. Tlak Slovanu na konci prvního poločasu vyvrcholil individuální akcí aktivního Duroně, kterého v šestnáctce fauloval jeden z hostujících zadáků. Pokutový kop bezpečně proměnil Havelka – 2:1, a protože další velká šance domácích skončila po dobrém zásahu kosteleckého gólmana jen rohem, do kabin šli domácí s jednogólovým náskokem.

Ve stejném duchu jako poslední minuty první půle se nesl i začátek poločasu druhého. Domácí často hrozili nebezpečnými úniky po stranách, hosté se na nic vážnějšího nezmohli. Změnila to až 53. minuta, kdy Slovan svému soupeři vyrovnání doslova vnutil. Liknavost stopera Šefčíka při rozehrávce vedla ke ztrátě míče před pokutovým územím a po dalších zmatcích v obraně domácích už neměl jeden z Kosteleckých sebemenší problém dorazit míč do odkryté branky. Ani zbytečně inkasovaný gól však nezanechal na hře Slovanu vážnější následky; domácí byli nadále nebezpečnější. Dobře rozehrané akce však většinou zhatila nedůrazná koncovka – jako tomu bylo v případě „tutovky“, kterou po vynikající akci a nezištném přistrčení Duroně zahodil Havelka. Přesto se domácí ještě jednou dostali do vedení – k rohu se postavil opět Duroň a našel hlavu přesně hlavičkujícího Zapletala. 3:2. Slovan mohl hned v zápětí vedení potvrdit, ale Pulkert tváří v tvář hostujícímu brankaři neuspěl. Skóre se tak měnilo opět na druhé straně – jednu z více méně náhodných akcí zakončil soupeř sice slabou, ale umístěnou střelou, která se došourala k pravé tyči Sedlářovy branky. Ani další zbytečná branka inkasovaná 5 minut před závěrečným hvizdem, ale nemusela být poslední. Hráči Slovanu chtěli všechny tři body – a mohlo to tak i být, kdyby svou superšanci z 80. minuty dokázal domácí kanonýr Havelka vyřešit lépe, než střelou nad břevno.