VzP Lufťáci

velké logo klubu Název klubu VzP Lufťáci
Sport Futsal
Obec (okres) Praha

Tým byl založen v roce 2009 zakladateli Jaroslavem Neuwirtem a Michalem Malým.

První fotbalové zápasy mužstvo odehrálo v tomto roce na turnaji v Karviné, kde byl vymyšlen i název týmu. Ten pochází od známého zákazníka nejmenovaného kasina, který tento nápad vyslovil a on se ujal. Zkratka VzP není zkratkoou známé pojišťovny, ale je zkratkou "vítr z prahy", čímž jsme mysleli to, že tým přináší svěží vítr do všech zápasů, ve kterých hraje a navíc pochází z hlavního města.

Následující období zahájilo mužstvo sezonou v Žyla cupu 2009, když z 5.ligy vybojovalo postup do 4.ligy, kde působilo až do roku 2012.

Další sezonu tým vynechal kvůli nedostatku hráčů, kteří buď odjeli do zahraničí nebo už z různých důvodů nechtěli hrát. V sezoně 2014 už ale tým, byť značně obměněn, ukáže síly tentokrát ve 3.lize Žyla cupu.